Si hapet nje Web faqe free!

Shko poshtė

Si hapet nje Web faqe free!

Mesazh  Admin prej Sat Feb 09, 2008 10:32 am

SI HAPET NJE WEB FAQE?!

Pėr tė hapur njė web faqe ka metoda dhe faqe tė ndryshme nė internet qė mundėsojnė hapjen e web faqeve.Tė gjitha kėto mtoda ndahen nė dy kryesore: Me pagesė dhe Pa pagesė.Metoda pa pagesė ofron shėrbime mė tė vogla, hapsirė mė tė vogėl nė SERVER dhe dizajn mė tė dobėt,kurse metoda me pagesė ofron shėrbime mė tė mėdha mė tė avancuara ,hapsirė mė tė madhe nė SERVER dhe dizajn shumė me tė mirė sesa metoda pa pagesė.
Pėr hapjen e web faqeve falas ka mundėsi tė ndryshme tė zgjedhjes tė SERVERIT (web faqeve) nė internet ne do ti cekim disa nga to:
• http://www.freewebs.com/
• http://www.tripod.com/
• http://www.8m.com/
• http://www.geocities.com/
• http://www.10minuteflash.com/
• http://www.homestead.com/
Me qėllim tė ilustrimit sa mė tė mirė dhe mundėsive mė tė shumta ne vendosėm qė web faqen tonė ta krijojmė ne SERVERIN e faqes http://www.tripod.com/ .
Mirpo pėr krijimin e njė web faqeje nuk do tė thot se duhet te kufizoheni vetėm nė mundėsit qė ofron faqja nė fjalė,pra mund tė kombinoni edhe faqe tė tjera qė janė tė specializuara nė dizajn apo ne krijimin e tė ashtu quajturave FORMA pėrmes gjuhve tė ndryshme programuese e qė janė tė aplikueshme edhe pėr web faqe.
Mėnyrėn e krijimit tė faqes tonė do ta shihni nė vazhdim...

Lexo ketu per me shume
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 87
Ku ndodheni? : C:\Spam.exe
Muzika : Te gjitha
Profesioni : Pertac
Registration date : 06/11/2007

Shiko profilin e anėtarit http://utsh.mrforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi